اخبار

مدیرعامل صحا اعلام کرد: عملکرد تسهیلاتی صحا در دو سال گذشته معادل 80 درصد 16 سال قبل از آن بوده است

مدیرعامل صحا اعلام کرد:  عملکرد تسهیلاتی صحا در دو سال گذشته معادل 80 درصد 16 سال قبل از آن بوده است
مدیر عامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک گفت: عملکرد تسهیلاتی صحا در دو سال گذشته معادل 16 درصد سال قبل از آن بوده است.

 به گزارش روابط عمومی صحا: دکتر علی وحدت رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) با بیان اینکه در سال 1395 تعداد 165 قرارداد اعطای تسهیلات به ارزش 668 میلیارد ریال به شرکت‌های فعال صنایع الکترونیک کشور در صحا منعقد شده است، گفت: همچنین 95 فقره ضمانت‌نامه به ارزش ریالی 505 میلیارد برای شرکت‌های فناور داخلی توسط صحا در سال گذشته صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه عملکرد صحا در دو سال گذشته رشد بسیار چشمگیری داشته است، افزود: در حوزه اعطای تسهیلات در سال‌های ٩٤ و ٩٥، ٨٠ درصد‏ ١٦ سال قبل تسهیلات به شرکت های فناور اعطا شده است و در زمینه صدور ضمانت‌نامه، عملکرد سال94 و 95 صحا، سه برابر ١٦ سال فعالیت قبلی صندوق (از ابتدا تا انتهای سال 93) بوده است.

مدیرعامل صحا، اخذ خط اعتباری و تخصیص منابع مالی از طریق شبکه بانکی و سایر نهادهای مالی جهت افزایش پوشش مالی صنایع الکترونیک را یکی دیگر از برنامه‌های اجرا شده در سال گذشته عنوان کرد.

وی اجرایی شدن روند سرمایهگذاری ریسکپذیر را یکی از برنامه‌های عملیاتی سال 1395 ذکر کرد و ادامه داد: در این زمینه بسترسازی لازم صورت گرفت و با کارگزاران بخش خصوصی از جمله صندوق‌های پژوهش و فناوری غیر دولتی موفق به اجرا چندین طرح در قالب سرمایه‌گذاری جسورانه شدیم.

وحدت خاطرنشان کرد: جلب مشارکت خیرین فناوری جهت سرمایهگذاری در شرکتهای نوپا و سرمایهپذیر به عنوان یکی از روش‌های تامین مالی این بخش از دیگر برنامه‌های عملیاتی صحا در سال گذشته بود.

وحدت همکاری با نهادها و سازمان های فعال در حوزه فناوری را یکی دیگر از برنامه های صحا در سال 1395 عنوان کرد و گفت: پژوهشگاه نیرو، سازمان نظام صنفی رایانه ای، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران، سندیکای صنعت مخابرات ایران، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی، مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی صاایران معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از جمله نهادهایی بودند که صحا در سال گذشته برنامه‌های مشترکی خوبی را با آنها اجرا کرد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۴۵
تعداد بازدید : ۹۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران
vare