دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۴:۱۷

اخبار

مدیرعامل صحا خبرداد: به‌کارگیری تمام منابع مالی صحا برای حمایت از شرکت‌های حوزه الکترونیک

مدیرعامل صحا خبرداد:  به‌کارگیری تمام منابع مالی صحا برای حمایت از شرکت‌های حوزه الکترونیک
مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) از به‌کارگیری تمام منابع مالی صندوق در راستای حمایت از شرکت‌های حوزه الکترونیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صحا، دکتر علی وحدت رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دائمی محصولات صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات که روز یک‌شنبه ۸ مردادماه سال جاری در محل ساختمان نادری وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، از تبدیل صحا به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته خبر داد و گفت: در برنامه ششم توسعه کشور مقرر شده است حوزه فعالیت‌های صندوق به حوزه صنایع پیشرفته گسترش یابد و اساسنامه آن نیز در حال تدوین و آماده تحویل به دولت است تا در منابع مالی صندوق نیز توسعه جدی داشته باشیم.

دکتر وحدت با اعلام این نکته که فعالیت‌های صحا در دوره جدید خود به همت همکاران صندوق و اعضای هیئت مدیره شکل جدی‌تری به خود گرفته است، افزود: در بحث ضمانت‌نامه‌های صادره از جانب صحا با توجه به اصلاحی که در آیین‌نامه تضمین برای معاملات دولتی صورت گرفت، دستگاه‌های دولتی موظف به پذیرش ضمانت صندوق هستند. از این رو صحا در سال‌های ۹۴ و ۹۵ بیش از سه برابر ۱۸ سال گذشته ضمانت‌نامه‌ پیمان صادر کرده است که این میزان نشان‌دهنده افزایش 300 درصدی نسبت به دوره قبل است.

وی همچنین درخصوص تسهیلات ارائه شده از سوی صحا نیز گفت: «در طی دو سال گذشته به اندازه کل فعالیت صحا به شرکت‌های حوزه الکترونیک تسهیلات اعطا شده است. همچنین به لحاظ کیفی تلاش کردیم طرح‌هایی با کیفیت بالاتر و  دارای فناوری پیشرفته را مورد حمایت قرار دهیم؛ به عبارت دیگر طرح‌هایی که کاربردی‌تر و در حوزه صنعت خریدار جدی‌تری داشته‌اند، مورد حمایت قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل صحا در ادامه صحبت‌های خود افزود:  تاکنون تمام منابع مالی صحا به ‌کار گرفته شده‌اند تا از شرکت‌های فعال حوزه الکترونیک حمایت شود چراکه شرکت‌های فناور برای انجام فعالیت‌های تولیدی به منابع مالی نیاز دارند و باید با مکانیزم‌هایی این منابع را در اختیارشان قرار دهیم. البته با وجود افزایش فعالیت‌های صندوق میزان معوقات زیر پنج درصد بوده است؛ یعنی اینکه شرکت‌های دریافت کننده تسهیلات، این منابع را در تولید به جریان انداخته‌اند و با وجود مشکلات مختلفی که در حوزه سیاست‌گذاری، نوسانات ارزی و بازار وجود دارد، این منابع منجر به تولید در این شرکت‌ها شده است تا در نهایت آنها هم بتوانند تسهیلات دریافتی خود به صندوق را برگردانند.

۹ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۴
تعداد بازدید : ۱,۱۸۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید