دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۴:۳۴

اخبار

در دیدار با مدیرعامل شرکت ایران ایر تور مطرح کرد؛

نقی پور اصل: حمایت از صنایع هوا فضا از اولویت های صندوق در چشم انداز افق 1400

نقی پور اصل: حمایت از صنایع هوا فضا از اولویت های صندوق در چشم انداز افق 1400
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در دیدار مالک شرکت هواپیمایی ایران ایر تور از توجه ویژه به صنایع هوافضا در چشم انداز افق 1400 این صندوق خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صحا ؛ رضا نقی پور اصل در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد صحا در سال جهش تولید، تغییر ماهیت صندوق از صنایع الکترونیک به پیشرفته و گسترش دامنه فعالیت های این مجموعه به صنایع هایتک و پیشرفته و صنایعی نظیر هوافضا را نقطه عطفی در تاریخ این مجموعه دانست 

مدیرعامل صحا با اشاره به وجود استعداد ها و سرمایه انسانی غنی در حوزه صنایع پیشرفته به ویژه در صنایع هوافضا ، استفاده از این ظرفیت عظیم را جهت ارتقا اقتصاد دانش بنیان کشور لازم و ضروری دانست.

رئیس هیات مدیره صحا خاطرنشان کرد حمایت از صنایع فناور در حوزه هوافضا یکی از اولویت های صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در چشم انداز افق 1400 می باشد و هم اکنون نیز حمایت های خوبی از شرکت های فعال در این زمینه به عمل آمده است و امیدواریم این تعامل در سال جدید بیش از پیش گسترش یابد .

رضا نقی پور اصل در پایان به حمایت از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در حوزه هواپیمایی و گردشگری نیز اشاره  و حمایت از این برنامه ها را موجب کمک به رونق صنعت هوا فضا دانست.

شکاری مالک شرکت هواپیمایی ایران ایر تور نیز در این جلسه گزارشی از اهم فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در این شرکت را ارائه و از حمایت های صحا از صنایع پیشرفته تقدیر و تشکر کرد. وی ورود صحا به حمایت از صنایع هوافضا را باعث دلگرمی نخبگان این حوزه دانست و ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک شاهد تعامل بیشتر بین فعالان صنایع هوایی کشور و صندوق حمایت از صنایع پیشرفته باشیم.

او همچنین اعلام کرد این مجموعه در نظر دارد یک واحد تحقیقاتی در خصوص موتورهای هواپیماهای ایرباس وهمچنین سیستم های نرم افزاری راه اندازی نماید و خواستار حمایت صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در این زمینه شد.

 

ایران ایر

۲۴ دی ۱۳۹۹ ۱۶:۱۳
تعداد بازدید : ۸,۱۸۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید