دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۵:۴۲

اخبار

نقی پور اصل: وزارت صمت پیش قراول مسئولیت اجتماعی در کشور است

نقی پور اصل: وزارت صمت پیش قراول مسئولیت اجتماعی در کشور است
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در اجلاس سراسری مسئولیت پذیری اجتماعی و اخلاق حرفه ای مجموعه وزارت صمت را پیشرو و پیش قراول مسئولیت اجتماعی در کشور دانست.
به گزارش روابط عمومی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته، اجلاس سراسری مسئولیت پذیری اجتماعی و اخلاق حرفه ای روز چهارشنبه ۱۰ دی ماه در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه الزهرا (س) برگزار گردید.
رضا نقی پور اصل رئیس هیات مدیره و مدیر عامل صحا و سخنران اصلی این همایش در سخنانی به اهمیت موضوع مسئولیت اجتماعی پرداخت و آن را مهم ترین دستاورد بشریت در جهان صنعتی و اقتصاد رقابتی امروز دانست.
نقی پور اصل افزود؛ وقتی رقابت برای کسب سود به عنوان هدف غایی و نهایی بنگاه های اقتصادی قرار می گیرد بقیه مفاهیم و حقوق انسانی به حاشیه رفته و تضییع می شود. تعریف مسئولیت اجتماعی شرکت ها با توجه به مفاهیم ماهوی و اهداف آن، در این شرایط اقتصاد رقابتی بارقه های امید را در دل ها روشن می کند که امیدوار باشیم که جامعه بشری در کنار سرعت سرسام آور پیشرفت و توسعه هنوز هم دغدغه هایی برای حفظ اصل انسانیت و توجه به پیرامون خود را دارد و نه تنها ارزش های موجود را فدای کسب سود نمی کند بلکه در کنار تلاش برای رسیدن به سود حداکثری، بخشی از آن را نیز صرف توسعه بخش های دیگر جامعه می نماید.
 
مدیرعامل صحا سپس به بحث اهمیت موضوع مسئولیت اجتماعی در شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته پرداخت و گفت: صندوق صحا با توجه به ماهیت و نوع فعالیت خود یکی از شرکت های پیشرو در زمینه مسئولیت اجتماعی در کشور می باشد که در شرایط فعلی کشور که دشمنان نظام اسلامی با تحمیل تحریم های ناجوانمردانه سعی در نابودی اقتصاد ایران و به تبع آن گسترش بیکاری، فقر، گرسنگی و آسیب های اجتماعی ناشی از آن را دارند، تمام تلاش خود را برای سرپا نگهداشتن و تقویت واحدهای صنعتی در حوزه صنایع پیشرفته به کار گرفته است. ما در این مجموعه به دنبال خلق ارزش بین کارکنان و مشتریان با رویکرد مسئولیت اجتماعی هستیم و در این راستا حق محوری و رعایت کلیه حقوق ذینفعان، باوری است که به مسئولیت و پاسخگویی ما جهت می دهد. لذا با درک مفهوم مسئولیت اجتماعی در شرایط فعلی کشور،خود را موظف و مقید کردیم به رعایت حقوقی که از جامعه، کارکنان، مشتریان و محیط زیست بر عهده داریم.
 
رئیس هیات مدیره شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته به توجه به مفهوم مسئولیت اجتماعی در وزارت صنعت،معدن و تجارت اشاره کرد و افزود: رویکردهای بسیار خوب مدیریت جدید وزارت صمت با روی کار آمدن جناب آقای دکتر رزم حسینی در قبال مسئولیت اجتماعی و تاکید ایشان بر توجه و اجرای کامل مفاهیم مسئولیت اجتماعی فراتر از شرح وظایف و مسئولیت ها، ماموریت ها و رسالت سازمان، سر لوحه کار تمام واحدهای زیر مجموعه این وزارتخانه قرار گرفته است.
نقی پور اصل خاطر نشان کرد؛ وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان یک مجموعه پیشرو و پیشگام در این عرصه اولین مجموعه ای بود که در سیل ویرانگر سال گذشته از طریق شرکت ایمیدرو هم به لحاظ سخت افزاری و هم به لحاظ نرم افزاری به کمک هموطنان سیل زده شتافت و از این قبیل موارد در مجموعه های تابعه وزارت صمت می توان بسیار یافت و می توان گفت که وزارت صنعت معدن و تجارت پیشقراول مسئولیت اجتماعی در کشور می باشد.
نقی پور اصل در پایان سخنان خود آرزو کرد که مقوله مسئولیت اجتماعی در همه دنیا مورد توجه قرار گیرد تا جهان جای امنی برای ساکنان آن باشد.
 
در پایان این اجلاس که با حضور مدیران ارشد بانک ها، شرکت های دولتی، شهرداری ها و شرکت های بزرگ از بخش خصوصی برگزار گردید، میران و شرکت های برگزیده این اجلاس جوایز خود را از دست مدیر عامل صحا و سایر مدعوین دریافت کردند، در بخش مدیران رضا نقی پور اصل رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته مورد تجلیل و جایزه مسئولیت اجتماعی و اخلاق حرفه ای به وی اهدا گردید و دربخش شرکت ها نیز از شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته، به عنوان حامی معنوی اجلاس تجلیل به عمل آمد و لوح سپاس این مجموعه را نیز هادی ادیب عضو هیات مدیره صحا دریافت کرد.

 

اجلاس مسئولیت اجتماعی 14

اجلاس مسئولیت اجتماعی 22
اجلاس مسئولیت اجتماعی 27

اجلاس مسئولیت اجتماعی 26
 

۱۱ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۱۱
تعداد بازدید : ۷,۳۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید