دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۰:۵۰

اخبار

پیام تبریک مدیرعامل صحا به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی

پیام تبریک مدیرعامل صحا به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با صدور پیامی هفته جهانی کارآفرینی را تبریک گفت
به گزارش واحد روابط عمومی صحا متن پیام رضا نقی پور اصل به شرح ذیل است:
 
وَأَن لَیسَ لِلإِنسانِ إِلّا ما سَعی
سوره مبارکه النجم آیه ۳۹
و اینکه برای انسان بهره‌ای جز سعی و کوشش او نیست.
 
کارآفرینی، مفهومی است که همواره همراه بشر بوده و به عنوان یک پدیده نوین، نقش موثری را در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور‌ها ایفا می‌کند، کارآفرینی در اقتصاد رقابتی و مبتنی بر بازار امروزه، دارای نقش کلیدی بوده و تضمین حیات و بقای کشور‌ها نیازمند نوآوری، ابداع و خلق محصولات و خدمات جدید است.
 
دستیابی به آرمان‌های توسعه پایدار کشور که جایگاه شایسته‌ای در اقتصاد جهانی برای کشور فراهم می‌کند تنها از طریق توسعه و گسترش کارآفرینی امکان پذیر است.
 
توسعه فرهنگ کارآفرینی درکشور با انجام حمایت‌های لازم از کارآفرینان، ارائه آموزش‌های مورد نیاز به آنان و انجام تحقیقات و پژوهش‌های لازم در این زمینه می تواند کشور را به سمت توسعه و رونق اقتصادی رهنمون سازد.
کارآفرینی مهم‌ترین منبع نوآوری، اشتغالزایی و توسعه می‌باشد وتوسعه کارآفرینی رشد اقتصادی را افزایش داده و اثرات مثبتی مانند بهبود وضعیت رفاهی مردم، کاهش فقر، افزایش اشتغال در جامعه به وجود می‌آورد. در حقیقت کارآفرینی نه تنها به عنوان یک نیروی محرک و سازنده اقتصادی، بلکه در بعدی گسترده‌تر به عنوان یک عامل پویای اجتماعی مورد توجه است.

کارآفرینی به مثابه عبادت بجز خدمت به خلق نیست و چه ارزشمند و ستودنیست تلاش های کارآفرینان این مرز و بوم که علیرغم مصائب و مشکلات فراوان پیش رو، از پا ننشسته و با شور و اشتیاقی مثال زدنی در راه خلق ثروت و ارزش آفرینی و توسعه اقتصادی کشور  با رعایت منافع جمعی و ایجاد اشتغال با رعایت فناوری های نوین و راندمان و بهره وری بالا، هر روز استوارتر از قبل گام بر می دارند.

 
اینجانب هفته جهانی کارآفرینی را به کارآفرینان کشور به ویژه کارآفرینان و تولید کنندگان فعال در حوزه صنایع پیشرفته و تمامی کسانی که در راه توسعه و اشاعه فرهنگ کارآفرینی خدمت می‌کنند تبریک عرض می‌ نمایم و از درگاه باریتعالی توفیق روز افزون همه این عزیزان را در راه نیل به توسعه و خودکفایی در کشور ، مسالت دارم .
 
                                                                                                                                   رضا نقی پور اصل
۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۵۰
تعداد بازدید : ۸,۳۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید