جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ۰۶:۲۴

اخبار

بازدید رضا نقی پور اصل از صنایع پیشرفته میاندوآب

بازدید رضا نقی پور اصل از صنایع پیشرفته میاندوآب
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته به مناسبت هفته دولت در سفر به استان آذربایجان غربی با حضور در میاندوآب از صنایع پیشرفته این شهرستان بازدید به عمل آورد.
به گزارش روابط عمومی شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته رضا نقی پور اصل در اولین برنامه از سفر خود که بنا به دعوت مهدی عیسی زاده رئیس کمیسیون اجتماعی و نماینده میاندوآب در مجلس شورای اسلامی و جمعی از صنعتگران این شهرستان صورت گرفت، با همراهی مقامات استانی و شهرستانی با جمعی از صاحبان صنایع شهرستان میاندوآب دیدار و گفتگو کرد.
 
وی در ابتدای این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت و روز کارمند را به کارکنان خدوم دولت و کارمندانبخش های عمومی و خصوصی تبریک گفت.
وی سپس به اهمیت صنایع پیشرفته پرداخت و گفت: با پیشرفت برق آسای علم در جهان امروز، کشورها به سمت فناوری های جدید و پیشرفته رفته اند و صنایع هایتک، نانو تکنولوژی، استارتاپ ها و سایر حوزه های صنایع پیشرفته در اولویت کشورها قرار گرفته است.
 
وی افزود :در کشور مانیز خوشبختانه در سال های اخیر توجه خوبی به این حوزه صورت گرفته و دولت به ویژه وزارت صمت در حمایت از صنایع پیشرفته و دانش بنیان کارنامه قابل قبولی از خود بر جا گذاشته اند.
 
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته ، ایجاد اشتغال با هزینه پایین و سود و بهره وری بالا را از ویژگی های صنایع دانش محور دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت بالای تولید دانش و همچنین تربیت نیروی انسانی متخصص در کشور ، توجه به حوزه صنایع پیشرفته می تواند کشور را در مسیر شکوفایی و خود کفایی در تولید محصولات دانش بنیان قرار داده و اقتصاد دانش بنیان کشور را تقویت نماید.
 
رئیس هیات مدیره صحا گفت: صنعت در استان آذربایجان غربی و به ویژه شهرستان میاندوآب سابقه طولانی دارد اما متاسفانه علیرغم وجود پتانسیل های بالا در حوزه صنایع فناورانه حرکت قابل توجهی در این حوزه نه در استان و نه در میاندوآب صورت نگرفته است این در حالی است که استان همسایه یعنی آذربایجان شرقی در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.
 
نقی پور اصل ضمن دعوت از مسئولان استانی و شهرستانی برای توجه جدی به تقویت صنایع دانش بنیان و استارتاپ ها گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در شهرستان میاندوآب، پیشنهاد می کنم کارگروه ویژه ای با همکاری مقامات ،صنعتگران و دانشگاه ها در این شهرستان تشکیل شده و با همکاری هم بتواننداین مهم را پیگیری کنند تا در آینده ای نزدیک شاهد حرکت جدی و خوب در این زمینه باشیم.
 
مهدی عیسی زاده نماینده میاندوآب و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این نشست ضمن خیر مقدم به نقی پور اصل و هیات همراه، با استقبال از پیشنهاد مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته، خواستار همت جدی مسئولان این شهرستان در تقویت صنایع پیشرفته میاندوآب گردید .
 
 
نقی پور اصل در ادامه بازدید خود از شهرک صنعتی شهیدباکری میاندوآب با همراهی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شهرک های صنعتی استان آذربایجان غربی، فرماندار ویژه میاندوآب، معاون سازمان صمت استان آذربایجان غربی و رییس اداره صمت میاندوآب از کارخانه ها و مجتمع های فعال در حوزه صنایع پیشرفته و دانش بنیان از قبیل کارخانه تولید فرش افشار زرینه، کارخانه افرابتن آذربایجان، و همچنین از تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی میاندوآب بازدید به عمل آورد.

 

بازدید میاندوآب 29

بازدید میاندوآب 15
بازدید میاندوآب 13

۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲
تعداد بازدید : ۷,۲۹۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید